Το πρόγραμμα της Super League 2014-15

Πραγματοποιήθηκε σήμερα η κλήρωση του πρωταθλήματος της Super League.

Οι κλειδάριθμοι που δόθηκαν πριν την κλήρωση του πρωταθλήματος έφεραν πρεμιέρα με (θεωρητικά) εύκολους αντιπάλους για Ολυμπιακό, Παναθηναϊκό και ΠΑΟΚ. Οι «ερυθρόλευκοι» ξεκινούς τις υποχρεώσεις τους στο Καραϊσκάκης με τη νεοφώτιστη Νίκη Βόλου, οι πράσινοι πηγαίνουν στη Λιβαδειά, ενώ ο δικέφαλος υποδέχεται την Καλλονή. Η πρεμιέρα έχει οριστεί για το Σαββατοκύριακο 23/24 Αυγούστου.

Όσον αφορά τα ντέρμπι έπεσαν και φέτος μαζεμένα. Ο Ολυμπιακός φιλοξενεί την 6η αγωνιστική στο Καραϊσκάκης τον ΠΑΟΚ και την 8η τον Παναθηναϊκό, ενώ την 10η ο δικέφαλος υποδέχεται στην Τούμπα το τριφύλλι.

Πρόγραμμα της Super League 2014/2015

1/18η αγωνιστική
ΒΕΡΟΙΑ SKODA ΞΑΝΘΗ
Ο.Φ.Η. ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
Α.O.K. ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
Π.Α.Ο.Κ. ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

 

2/19η αγωνιστική
Ο.Φ.Η. ΒΕΡΟΙΑ
SKODA ΞΑΝΘΗ Α.O.K.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ Π.Α.Ο.Κ.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

 

3/20η αγωνιστική
ΒΕΡΟΙΑ Α.O.K.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Ο.Φ.Η.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ SKODA ΞΑΝΘΗ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Π.Α.Ο.Κ. ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

 

4/21η αγωνιστική
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΕΡΟΙΑ
Α.O.K. ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
Ο.Φ.Η. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
SKODA ΞΑΝΘΗ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ Π.Α.Ο.Κ.
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

 

5/22η αγωνιστική
ΒΕΡΟΙΑ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ Α.O.K.
Π.Α.Ο.Κ. Ο.Φ.Η.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ SKODA ΞΑΝΘΗ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ

 

6/23η αγωνιστική
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. ΒΕΡΟΙΑ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π.Α.Ο.Κ.
Α.O.K. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Ο.Φ.Η. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
SKODA ΞΑΝΘΗ ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ

 

7/24η αγωνιστική
ΒΕΡΟΙΑ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Π.Α.Ο.Κ. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ Α.O.K.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Ο.Φ.Η.
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ SKODA ΞΑΝΘΗ
ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

 

8/25η αγωνιστική
Π.Α.Ο.Κ. ΒΕΡΟΙΑ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
Α.O.K. ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Ο.Φ.Η. ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ
SKODA ΞΑΝΘΗ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

 

9/26η αγωνιστική
ΒΕΡΟΙΑ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Π.Α.Ο.Κ.
ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ Α.O.K.
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Ο.Φ.Η.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ SKODA ΞΑΝΘΗ

 

10/27η αγωνιστική
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΒΕΡΟΙΑ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ
Π.Α.Ο.Κ. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Α.O.K. ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
SKODA ΞΑΝΘΗ Ο.Φ.Η.

 

11/28η αγωνιστική
ΒΕΡΟΙΑ ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ Π.Α.Ο.Κ.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
SKODA ΞΑΝΘΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Ο.Φ.Η. Α.O.K.

 

12/29η αγωνιστική
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΒΕΡΟΙΑ
ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
Π.Α.Ο.Κ. ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. SKODA ΞΑΝΘΗ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ Ο.Φ.Η.
Α.O.K. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

 

13/30η αγωνιστική
ΒΕΡΟΙΑ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
SKODA ΞΑΝΘΗ Π.Α.Ο.Κ.
Ο.Φ.Η. ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Α.O.K. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

 

14/31η αγωνιστική
ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΒΕΡΟΙΑ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ SKODA ΞΑΝΘΗ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Ο.Φ.Η.
Π.Α.Ο.Κ. Α.O.K.
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.

 

15/32η αγωνιστική
ΒΕΡΟΙΑ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
SKODA ΞΑΝΘΗ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
Ο.Φ.Η. ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ
Α.O.K. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ Π.Α.Ο.Κ.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

 

16/33η αγωνιστική
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ ΒΕΡΟΙΑ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ SKODA ΞΑΝΘΗ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ Ο.Φ.Η.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.O.K.
ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ Π.Α.Ο.Κ.

 

17/34η αγωνιστική
ΒΕΡΟΙΑ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
SKODA ΞΑΝΘΗ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Ο.Φ.Η. ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
Α.O.K. ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
Π.Α.Ο.Κ. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Πηγή: sport24.gr