Πρόκριση με γκολ του τερματοφύλακα στο 95′! (VIDEO)

Επική πρόκριση της Σάντα Κόλομα, στον πρώτο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ, με γκολ του τερματοφύλακα στην εκπνοή!

Η αναμέτρηση ανάμεσα στην Μπάνατς από την Αρμενία και τη Σάντα Κόλομα από την Ανδόρα έκρινε την πρόκριση από τον πρώτο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ, και ήρωας για τους φιλοξενούμενους αποδείχθηκε ο τερματοφύλακας που με την επιμονή του σκόραρε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Σάντα Κόλομα είχε κερδίσει με 1-0 στην έδρα της, στην Ανδόρα, την Μπάνατς και ο επαναληπτικός της Αρμενίας έκρινε την πρόκριση. Οι γηπεδούχοι κρατούσαν αγκαλιά την πρόκριση καθώς νικούσαν με 3-1 μέχρι το τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, αλλά λογάριαζαν χωρίς… τον τερματοφύλακα.

Ο 31άχρονος ισπανικής καταγωγής τερματοφύλακας, Ελόι Κάσαλς, προωθήθηκε στην τελευταία φάση της αναμέτρησης, επέμεινε και σημείωσε το γκολ που έδωσε την πρόκριση στην ομάδα του.

Πηγή: sport24.gr