Μαθαίνει αντίπαλο ο Ατρόμητος

Η ομάδα του Περιστερίου θα γνωρίζει από σήμερα ποια ομάδα θα αντιμετωπίσει στον τρίτο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ.

Στις 14:00 το μεσημέρι θα πραγματοποιηθεί στη Νιόν της Ελβετίας η κλήρωση για τον δεύτερο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ με τον Ατρόμητο να βρίσκεται στο γκρουπ των ισχυρών και να μαθαίνει το ζευγάρι από το οποίο θα προκύψει ο αντίπαλος του.

Σημειώνεται πως την Πέμπτη έγιναν οι πρώτοι αγώνες του δεύτερου προκριματικού γύρου και την επόμενη εβδομάδα θα γίνουν οι ρεβάνς και τότε θα μάθουν τον αντίπαλο στο Περιστέρι.

Τα παιχνίδια του τρίτου προκριματικού γύρου είναι προγραμματισμένα για τις 31 Ιουλίου και 7 Αυγούστου.

Σε περίπτωση που ο Ατρόμητος προκριθεί στα πλέι οφ της διοργάνωσης θα βρεθεί πιθανότατα, στο γκρουπ των αδύναμων.

Οι πιθανοί αντίπαλοι του Ατρόμητου (με *όσοι ξεκινούν από πρώτο προκριματικό, με ** όσοι ξεκινούν από δεύτερο προκριματικό):

Γκρόνιγκεν (Ολλανδία)**
Τρόμσο (Νορβηγία) *
Μάδεργουελ (Σκωτία) **
Μπρόντμπι (Δανία)
Ζόρια (Ουκρανία)**
Μλάντα Μπόλεσλαβ (Τσεχία) **
ΑΙΚ Στοκχόλμης (Σουηδία) **
Λίτεξ (Βουλγαρία) *
Χάποελ Κιριάτ (Ισραήλ)
Νέφτσι Μπακού (Αζερμπαϊτζάν) **
Άστρα (Ρουμανία)
Πετρολούλ (Ρουμανία) **
Καραμπούκσπορ (Τουρκία)
Βοϊβοντίνα (Σερβία) **
Ντινάμο Μινσκ (Λευκορωσία) **
Σεντ Πόλτεν (Αυστρία) **
SV Γκρόντιχ (Αυστρία) **
Ζεσταφόνι (Γεωργία) **
Χάφνιαρφαρντάρ (Ισλανδία) *
Ρούχ Χορζόφ (Πολωνία) **
Γκέτεμποργκ (Σουηδία) *
Σαράγεβο (Βοσνία) **
Ζελέσνιτσαρ (Βοσνία) *
Σαχτιάρ Καραγκαντί (Καζακστάν)*
Χάποελ Μπερ Σεβά (Ισραήλ)**
Σαχτιάρ Σάλιγκορσκ (Λευκορωσία)**
Ερμής Αραδίπου (Κύπρος)
Κρουσέιντερς Μπέλφαστ (Β. Ιρλανδία)*
**Ξεκινούν από τον 2ο προκριματικό
*Ξεκινούν από τον 1ο προκριματικό
Τα αποτελέσματα των πρώτων αγώνων του 2ου προκριματικού
Ροβανιέμι (Φινλανδία) – Αστέρας Τρίπολης (Ελλάδα)/1-1
Νόμε Κάλιουμ (Εσθονία) – Λεχ Πόζναν (Πολωνία)/1-0
Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία) – Μιλικόσκι (Φινλανδία)/3-0
Νέμαν Γκρόντνο (Λευκορωσία) – Χαφναφιόρντνουρ (Ισλανδία)/1-1
Κόζιτσε (Σλοβακία) – Σλόβαν Λίμπερετς (Τσεχία)/0-1
Πετρολούλ Πλοέστι (Ρουμανία) – Φλαμουρτάρι (Αλβανία)/2-0
Ζεσταφόνι (Γεωργία) – Σπάρτακ Τρνάβα (Σλοβακία)/0-0
Μπρομαποϊκάρνα (Σουηδία) – Κρουσέιντερς (Β. Ιρλανδία)/4-0
Νέφτσι Μπακού (Αζερμπαϊτζάν) – Κόπερ (Σλοβενία)/1-2
Μπούντουτσνοστ (Μαυροβούνιο) – Ομόνοια (Κύπρος)/0-2
Μλάντα Μπόλεσλαβ (Τσεχία) – Σιρόκι Μπρίγεγκ (Βοσνία)/2-1
Λάτσι (Αλβανία) – Ζόρια Λούχανσκ (Ουκρανία)/0-3
Ρόζενμποργκ (Νορβηγία) – Σλίγκο Ρόβερς (Ιρλανδία)/1-2
Ατλάντας (Λιθουανία) – Σαχτιόρ Καραγκαντί (Καζακστάν)/0-0
Ρουχ Χορζόφ (Πολωνία) – Βαντούζ (Λιχτενστάιν)3-2
Αστάνα (Καζακστάν) – Χαποέλ Τελ Αβίβ (Ισραήλ)/3-0
Τρέντσιν (Σλοβακία) – Βοϊβοντίνα (Σερβία)/4-0
Μπότεφ Πλόντβιβ (Βουλγαρία) – Πόλτεν (Αυστρία)/2-1
Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν) – Εσμπιεργκ (Δανία)/1-1
Ελφσμποργκ (Σουηδία) – Ιντερ Μπακού (Αζερμπαϊτζάν)/0-1
Λίτεξ Λόβετς (Βουλγαρία) – Ντιόσγκιορ (Ουγγαρία)/0-2
ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) – Ζίμπρου Κισινάου (Μολδαβία)/1-1
Κλουζ (Ρουμανία) – Γιαγκόντινα (Σερβία)/0-0
Βίκινγκουρ (Ν. Φερόε) – Τρόμσο (Νορβηγία)/0-0
Λουκέρνη (Ελβετία) – Σεντ Τζόνστον (Σκωτία)/1-1
Γκιόρι Έτο (Ουγγαρία) – Γκέτεμποργκ (Σουηδία)/0-3
Μόλντε (Νορβηγία) – Γκόριτσα (Σλοβενία)/4-1
Μέταλουργκ Σκοπίων (FYROM) – Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία)/0-0
Ντούνταλκ (Ιρλανδία) – Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία)/0-2
Σαράγεβο (Βοσνία) – Χάουγκεσουντ (Νορβηγία)/0-1
Ζούλτε Βάρεγκεμ (Βέλγιο) – Ζαβίσζα Μπιντγκόζ (Πολωνία)/2-1
Σιλάμα Καλέβ (Εσθονία) – Κράσνονταρ (Ρωσία)/0-4
Ντέρι Σίτι (Ιρλανδία) – Σαχτιόρ Σόλιγκορσκ (Λευκορωσία)/0-1
Αμπερντίν (Σκωτία) – Γκρόνινγκεν (Ολλανδία)/0-0
Μπούρσασπορ (Τουρκία) – Τσικούρα Σακέρε (Γεωργία)/0-0
Τσουκαρίτσκι (Σερβία) – Γκρόντιγκ (Αυστρία)/0-4
Μάδεργουελ (Σκοτία) – Στιάρναν (Ισλανδία)/2-2
Λίνφιλντ (Β. Ιρλανδία) – ΑΪΚ Σόλνα (Σουηδία)/1-0
Ριέκα (Κροατία) – Φερεντσβάρος (Ουγγαρία)/1-0
Σπλιτ (Κροατία) – Χάποελ Μπερσεβά (Ισραήλ)/2-1