Νίκη στην πρεμιέρα της Κ17

Οι "μικροί" της ΑΕΚ ξεκίνησαν με το δεξί την φετινή σεζόν, νικώντας την αντίστοιχη ομάδα της Καλλιθέας με 1-0

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα ΕΠΣΑ σημείωσε η Κ17 της ΑΕΚ με αντίπαλο την Καλλιθέα στα Σπάτα το πρωί του Σαββάτου. Οι πιτσιρικάδες ξεκίνησαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τις φετινές τους αγωνιστικές υποχρεώσεις, αφού το σημερινό ματς ήταν η πρεμιέρα των “κιτρινόμαυρων”.

Τα “ταλεντάκια” του Άγγελου Χατζόπουλου έπιασαν κατά διαστήματα εξαιρετική απόδοση και στο “ντέρμπι” της κατηγορίας επιβλήθηκαν με τελικό σκορ 1-0. Το γκολ της “Ένωσης” το σημείωσε ο Χάρης Μούλτζιας μετά από εκτέλεση κόρνερ. Στα “περίεργα” του αγώνα συγκαταλέγεται το γεγονός ότι η Καλλιθέα αναγκάστηκε να αγωνιστεί με 10 παίκτες στο πρώτο ημίχρονο, εξαιτίας παράβασης κανονισμών.

Βέβαια, δεν έλειψε και ένα δυσάρεστο νέο, αφού στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης αναγκάστηκε να αποχωρήσει ο βασικός επιθετικός της Κ17 της ΑΕΚ, ο Κόφι Γιαντόμ, με εξάρθρωση ώμου.