Πρεμιέρα με ήττα για τους Μάγκες

Στο πρώτο τους επίσημο παιχνίδι οι Μάγκες πάλεψαν αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη κόντρα στην Αναγέννηση Βύρωνα και έχασαν με 22-24 στο κλειστό της Νέας Ιωνίας.

Δυνατό ήταν το παιχνίδι από τα πρώτα λεπτά του, καθώς οι δύο ομάδες είχαν καλά οργανωμένη και κλειστή την άμυνα και κράτησαν χαμηλό το σκορ. Η ΑΕΚ όμως ήταν άστοχη στις περισσότερες φάσεις και τέλειωσε το πρώτο ημίχρονο με 9-12.

Αντιθέτως, η Αναγέννηση Βύρωνα ήταν πιο οργανωμένη και κατάφεραν λίγο πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο να έχουν διαφορά 3 γκολ από την ΑΕΚ.

Στην έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, οι παίκτες της «Ένωσης» μπήκαν δυνατά στον αγώνα και βρέθηκαν μπροστά στο σκορ. Οι Μάγκες όμως είχαν πολλές χαμένες ευκαιρίες και στις περισσότερες προσπάθειες τους ο γκολκίπερ της Αναγέννησης βοήθησε την ομάδα του με αρκετές αποκρούσεις.