Εύκολη νίκη της ΑΕΚ στη Θεσσαλονίκη

H Ανατόλια δεν μπόρεσε να προβάλει αντίσταση στα κορίτσια της ΑΕΚ, που κέρδισαν εύκολα 3-0 στη Θεσσαλονίκη.

Τη δεύτερη νίκη τους σε ισάριθμους αγώνες πέτυχαν τα κορίτσια της ομάδας βόλεϊ της ΑΕΚ, που επικράτησαν με 3-0 του Ανατόλια στη Θεσσαλονίκη για το πρωτάθλημα της Α1.

Η ομάδα του Μανώλη Ρουμελιώτη συνάντησε αντίσταση μόνο στο τελευταίο σετ, καθώς ξεκίνησε πολύ δυνατά στο ματς και δεν άφησε πολλά περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο. Το πρώτο σετ το πήρε με χαρακτηριστική ευκολία 25-18, ενώ και στο δεύτερο η ΑΕΚ πήρε νωρίς το προβάδισμα (18-11) και τελικά το κατέκτησε με 25-20.

Στο τρίτο σετ τα κορίτσια του Ανατόλια, βελτιώθηκαν και προσπάθησαν να ανατρέψουν την κατάσταση, πήραν μια διαφορά τεσσάρων πόντων και τελικά η ΑΕΚ «ξύπνησε» στο τέλος και πήρε το σετ με 25-23.