Χαλαρή νίκη για τις “κοριτσάρες”

Η γυναικεία ομάδα βόλεϊ της ΑΕΚ επικράτησε των Μακεδόνων με 3-0 σετ

Η γυναικεία ομάδα βόλεϊ της “Ένωσης” συνεχίζει το εντυπωσιακό της ξεκίνημα κόντρα σ’ όλες τις προβλέψεις. Τα κορίτσια επικράτησαν με 3-0 σετ των Μακεδόνων στο κλειστό της ΦΕΑ για την 3η αγωνιστική της Α1 βόλεϊ γυναικών. Αυτή ήταν η τρίτη νίκη για τις “κιτρινόμαυρες” στις πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος, υπογραμμίζοντας το καλό τους ξεκίνημα με τον πλέον εμφατικό τρόπο.

Σε ότι αφορά τον αγώνα, ΑΕΚ “απειλήθηκε” μονάχα στο πρώτο σετ το οποίο έληξε 25-22 μετά από ψύχραιμη αντίδραση των κοριτσιών μας προς το τέλος του σετ. Στην συνέχεια, η ΑΕΚ δεν αντιμετώπισε κανένα απολύτως πρόβλημα και με όπλο τις τα μπλοκ, έκανε πολύ εύκολα τα 2-0 με 25-15. Το τρίτο σετ ξεκίνησε μ’ ένα μικρό προβάδισμα για τις φιλοξενούμενες (1-3), αλλά οι αθλήτριες του Ρουμελιώτη γύρισαν γρήγορα το ματς (9-6) και έφτασαν σε μία άνετη νίκη με 25-13.

Τα σετ: 25-22, 25-15, 25-13.