Γλίτωσε τη Λεβερκούζεν ο Παπαδόπουλος! (VIDEO)

O Kυριάκος Παπαδόπουλος σκόραρε στην παράταση του αγώνα Κυπέλλου Λεβερκούζεν-Μάγκντενμπουργκ και οδήγησε την ομάδα του στην πρόκριση.

Με πρωταγωνιστή τον Κυριάκο Παπαδόπουλο η Λεβερκούζεν προκρίθηκε στους “16” του γερμανικού κυπέλλου, επικρατώντας με 5-4 στην διαδικασία των πέναλτι της Μάγκντεμπουργκ (ομάδα 4ης κατηγορίας).

Ο Έλληνας άσος ξεκίνησε για πρώτη φορά φέτος στην βασική 11άδα και το ματς πήγε στην παράταση μετά το 1-1 στο 90άλεπτο, με την Μπάγερ να μένει με 10 παίκτες στο 78′ λόγω αποβολής του Σον Χέουνγκ-Μιν.

Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν την ανατροπή με γκολ του Μπραντ στο 111′, αλλά στο 115′ ο Παπαδόπουλος με κεφαλιά έκανε το 2-2, σκοράροντας για 2η φορά φέτος, αφού πριν 7 μέρες είχε βάλει γκολ στο CL κόντρα στην Ζενίτ.

Στα πέναλτι η Μάγκντεμπουργκ είχε δύο ευκαιρίες να πάρει αυτήν την πρόκριση, αλλά έχασε το 4ο πέναλτι και εν συνεχεία και το 5ο.

Πηγή: sport24.gr