Απώλεσαν τη νίκη στην… εκπνοή οι “Μάγκες”

Ισόπαλο με σκορ 22-22 έληξε το ντέρμπι της ΑΕΚ με τον ΠΑΟΚ στη Μίκρα.

Στο τελευταίο δευτερόλεπτο απώλεσε τη νίκη η ομάδα χάντμπολ της ΑΕΚ, στο σημερινό ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ στη Μίκρα. Οι παίκτες του Γιάννη Αρβανίτη, ήταν μπροστά στο σκορ με 22-21 λίγο πριν το τέλος της αναμέτρησης, ωστόσο με ένα γκολ στο τέλος οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν, αφήνοντας την Ένωση με μια… πικρή γεύση.

Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο στη μεγαλύτερη διάρκειά του, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ. Κάποια αβίαστα λάθη των «κιτρινόμαυρων», μετέτρεψαν το 4-7, σε 9-8 για τον ΠΑΟΚ στο τέλος του ημιχρόνου.

Ίδια ήταν η εικόνα και στην επανάληψη. Καμία ομάδα δεν μπόρεσε να ξεφύγει και έτσι το ματς έκλεισε στο 22-22. Κορυφαίος παίκτης της ΑΕΚ, ήταν σε ένα ακόμα παιχνίδι, ο γκολκίπερ της ομάδας Κώστας Τσιλιμπάρης.