Πάλεψε αλλά μόνο τα δύο σετ…

Ήττα με κάτω τα χέρια για τα Κορίτσια της ΑΕΚ, όπου ηττήθηκαν με 3-0 από τον Ολυμπιακό στο κλειστό του Ρέντη.

Δεν τα κατάφερε η ομάδα του Μανώλη Ρουμελιώτη που αν και μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι. Αγωνίστηκε η Τοντάι κάνοντας θετική εμφάνιση, ενώ στην επίθεση υπήρχε μόνο η Ιωάννα Κατσαντώνη.

Στο πρώτο σετ η Ένωση μπήκε καλύτερα έχοντας το προβάδισμα μέχρι και 3 πόντους. Στην συνέχεια ξεκίνησε τα λάθη και έχασε το προβάδισμα που είχε αποκτήσει. Ο Ολυμπιακός πήρε το προβάδισμα στο σκορ στο πρώτο σετ και το καθάρισε με 25-20. Στο δεύτερο τα πράγματα ήταν πιο απλά, καθώς η ΑΕΚ ήταν σαν να μη υπήρχε στο ματς και με πολλά ατομικά λάθη, έχασε με 25-11 και έδωσε άλλο αέρα στον Ολυμπιακό για το τρίτο και τελευταίο σετ.  Η Ένωση πάλι μπήκε καλύτερα και απέκτησε διαφορά 3 πόντων. Στην συνέχεια ο Ολυμπιακός πήρε μπροστά και γύρισε το σετ, φτάνοντας στο πρώτο τεχνικό τάιμ άουτ μπροστά στο σκορ. Η Ένωση κυνήγησε και κατάφερε να ανατρέψει τα πράγματα, παίρνοντας το προβάδισμα μέχρι και 4 πόντους, καθώς διόρθωσε την επίθεση της, μην δίνοντας την ευκαιρία στον Ολυμπιακό να κάνει το παιχνίδι του. Δυστηχώς η ΑΕΚ έχασε τελικώς το σετ μέσα από τα χέρια της, καθώς ηττήθηκε στο τέλος με 27-25