Νίκη-πρίκριση για τους Μάγκες!

Παρά τα πολλά προβλήματα που αντιμετωπίζουν τη φετινή χρονιά οι Μάγκες, κατάφεραν να αποσπάσουν μια τεράστια νίκη με 27-25 επί του Φιλίπππου, μια νίκη που τους έδωσε την πρόκριση για τους 4 του Κυπέλλου. Πολύ καλή εμφάνιση σημείωσε ο Νίκος Τσιλιμπάρης.

Αρχικά, ο Φίλιππος μπήκε στο παιχνίδι εμφανώς πιο ζεστά από τους “κιτρινόμαυρους” και ήδη στο 9′ είχε πάρει “κεφάλι” στο σκορ με 2-5. Η αντίδραση από τους Μάγκες δεν άργησε να έρθει και αφού πέτυχαν σερί 9 πόντους έφτιαξαν το 11-5. Το πρώτο μέρος έληξε με σκορ υπέρ των γηπεδούχων 13-10.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ανταγωνισμός ήταν μεγάλος με τις δύο ομάδες να έχουν μπει στον αγωνιστικό χώρο ιδιαίτερα “φορμαρισμένες”. Η πρόκριση για την ΑΕΚ ήρθε στα τελευταία λεπτά με δύο γκολ που πέτυχαν οι Μπακαούκας 15” πριν τη λήξη του αγώνα και Τσαούσης με μία δεξιοτεχνική βολή από το ένα τέρμα στο άλλο.