Και τώρα…Ολυμπιακός!

Η ΑΕΚ συνέχισε το αήττητο σερί της και επικράτησε με 4-1 των Χανιών (Ανάκογλου 14’, 53’, Λαμπρόπουλος 29’, Αραβίδης 82’).

Με αρκετές απουσίες αντιμετώπισε τα Χανιά η ΑΕΚ σήμερα, κατάφερε όμως να πάρει μία άνετη νίκη και πλέον μπαίνει σε ρυθμούς Ολυμπιακού. Από την αρχή του αγώνα η ΑΕΚ μπήκε δυναμικά και κυνηγούσε το γκολ. Στο 14ο λεπτό η «Ένωση» έκανε το 1-0  με τον Ανάκογλου μετά από εκτέλεση κόρνερ. Οι «κιτρινόμαυροι» όμως δεν σταμάτησαν εκεί, είχαν πολλές ευκαιρίες και στο 29ο λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Λαμπρόπουλος με μία ωραία γυριστή κεφαλιά έκανε το 2-0.  Στο 35ο λεπτό όμως, τα Χανιά κέρδισαν ένα αμφιλεγόμενο πέναλτι και μείωσαν σε 2-1. Στο 53ο λεπτό ο Ανάκογλου μετά από σέντρα του Μπακάκη έκανε το 3-1. Από κει και πέρα, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε αρκετά,με τους φιλοξενούμενους να κάνουν σκληρά μαρκαρίσματα και τις κίτρινες κάρτες να μοιράζονται και στις δύο ομάδες αντίστοιχα. Το ντεμπούτο του με τη φανέλα της ΑΕΚ έκανε και ο Μακόλευ Κρισάντους. Στο 82ο λεπτό μετά από εξαιρετική μπαλιά του Μπαρμπόσα, ο Αραβίδης έκανε το 4-1 και έτσι η «Ένωση» συνέχισε το αήττητο σερί της.