Ήττα με μεγάλη διαφορά!

Με 3-1 σκορ ηττήθηκε η “ΑΕΚ της καρδιάς” από τον Ολυμπιακό στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος βόλεϊ.

Αν και η “Ένωση” μπήκε από την αρχή δυνατά στο παιχνίδι δεν κατάφερε να πάρει το σετ, το οποίο έχασε με 25-16. Πολύ σημαντική ήταν εδώ η εμπειρία των παικτών του Ολυμπιακού, που στάθηκαν καλύτερα και διεκδίκησαν αποτελεσματικότερα το προβάδισμα.

Στο δεύτερο σετ οι “κιτρινόμαυροι” μπήκαν με ψυχή και κατάφεραν να ισοφαρίσουν με σκορ 25-21.

Δεν συνέβη το ίδιο όμως και με τα υπόλοιπα σετ, που έδωσαν το “κεφάλι” στο σκορ στους φιλοξενούμενους. Οι Πειραιώτες κέρδισαν τα δύο εναπομείναντα σετ με σκορ 25-21, με τα οποία πήραν και τη νίκη.

Οι παίκτες της ΑΕΚ παρουσιάζονται να έχουν καμφθεί από τα αναρίθμητα προβλήματα που τους πλήττουν τη φετινή σεζόν, ωστόσο έδειξαν την ψυχή τους και αποδεικνύουν ότι θέλουν να δουλέψουν ενόψει της συνέχειας.