Τα λάθη κοστίζουν!

Η «Βασίλισσα» δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη, παρόλο που στο πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε πολύ δυναμικά και έδειξε πως έχει αρκετές πιθανότητες να κάνει το…θαύμα.

Οι παίκτες της ΑΕΚ έκαναν αρκετά λάθη, παρόλο που ήταν καλοί στην άμυνα, όμως οι αρκετές αστοχίες τόσο σε τρίποντα όσο και σε βολές της κόστισαν τη νίκη.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η «Ένωση» ξεκίνησε δυναμικά, κάνοντας μάλιστα και ένα σερί 7-0, όμως οι παίκτες του Παναθηναϊκού απάντησαν άμεσα με ένα 6-0 και πήραν το πρώτο δεκάλεπτο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ΑΕΚ μείωσε τη διαφορά με δύο σερί τρίποντα από τον Χέρστον, όμως ο Μπατίστα αύξησε πάλι τη διαφορά για τους «πράσινους». Με τρίποντο του Κασελάκη και μία εύστοχη βολή του Παπαντωνίου το ημίχρονο έληξε 28-27.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, η «Βασίλισσα» είχε τρομερή αστοχία με τον Παναθηναϊκό να το εκμεταλλεύεται και να βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 30-41.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι «κιτρινόμαυροι» δεν μπορούσαν πλέον να διαχειριστούν τον αγώνα, ο Ίνγκλις δεν είχε καθόλου καλή εμφάνιση, ενώ μέτριος ήταν και ο Μενσά Μπονσού και έτσι ο Παναθηναϊκός πήρε δικαιολογημένα τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 11-15, 28-27, 39-50,62-70