Σούπερ Αραβίδης!

Με δύο γκολ του Αραβίδη η ΑΕΚ συνέχισε το αήττητο σερί της και βρίσκεται πρώτη με 50 βαθμούς (2’ , 77’).

Η ΑΕΚ επικράτησε με 2-0 της Επισκοπής και έφτασε τους 50 βαθμούς, συνεχίζοντας το αήττητο σερί της. Εξαιρετικός ο Αραβίδης, ο οποίος σκόραρε 2 φορές και πλέον είναι ο πρώτος σκόρερ της Football League.

Δυναμικά μπήκε η ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο, καθώς άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό του αγώνα. Ο Πλατέλλας πέρασε ωραία τη μπάλα στον Μπακάκη και με σέντρα του, ο Αραβίδης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στη συνέχεια του αγώνα, οι «κιτρινόμαυροι» πίεζαν πολύ και είχαν την κατοχή της μπάλας ενώ δεν σταμάτησαν να προσπαθούν και για δεύτερο γκολ.

Η Επισκοπή κατάφερε μετά από ώρα να ανεβάσει το ρυθμό της και λίγο πριν το τέλος του ημίχρονου βγήκε στην επίθεση, χωρίς όμως να απειλήσει ιδιαίτερα την «Ένωση».

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός της ΑΕΚ ήταν χαμηλός. Μετά από αρκετά λεπτά οι «κιτρινόμαυροι» έκαναν φάσεις όμως δεν κατάφεραν να σκοράρουν. Το δεύτερο γκολ έγινε στο 77ο λεπτό όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μάνταλου, ο Αραβίδης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 0-2 για την ΑΕΚ.