Άργησε αλλά τα κατάφερε!

"Ταύρος" στον Ταύρο η ΑΕΚΑΡΑ, νίκησε με 3-1 τον Φωστήρα. Άνοιξε το σκορ ο Μπελέρης, όμως η ΑΕΚ είχε απάντηση με τους Γιόχανσον, Πλατέλλα και Ζόριτς.

Έπρεπε να βρεθεί πίσω στο σκορ η Ένωση για να πάρει μπροστά στον Ταύρο, κόντρα στον Φωστήρα. Δέχθηκε γκολ στο 3′, ισοφάρισε στο 36′ και πήρε την νίκη με 3-1 στο 36′ και στο 80′. Δεν έπεισε ο Κρισάντους που αγωνίσθηκε βασικός.

Δεν ξεκίνησε καθόλου καλά η Ένωση, καθώς μόλις στο 3′ ο Φωστήρας άνοιξε το σκορ με τον Μπελέρη να πιάνει την κεφαλιά και να αφήνει άγαλμα τον Βούρα.
Η ΑΕΚ στην συνέχεια πήρε μπροστά και πίεσε για να πετύχει γρήγορα το γκολ που θα έφερνε το ματς στα ίσα. Τελικώς η ΑΕΚ εκμεταλλεύτηκε ένα από τα πάρα πολλά στημένα της και στο 17′ ο Γιόχανσον με κεφαλιά έκανε το 1-1, έπειτα από σέντρα του Αραβίδη.
Η Ένωση συνέχισε σε υψηλούς ρυθμούς και στο 36ο λεπτό έκανε το 1-2 με τον Βαγγέλη Πλατέλλα να επιστρέφει στο σκοράρισμα.
Ο Φωστήρας δεν μπόρεσε να απειλήσει καθόλου την ΑΕΚ ούτε στο δεύτερο ημίχρονο, με τους παίκτες του Δέλλα, να έχουν τον έλεγχο του αγώνα, με αποτέλεσμα ο Ντάρκο Ζόριτς να σκοράρει(80′) το πρώτο του τέρμα με την ΑΕΚ. Δυστηχώς στην συνέχεια ο Μαυροβούνιος αποχώρησε με κράμπες και στα δύο πόδια, παίρνοντας το χειροκρότημα από τον κόσμο της ΑΕΚ, καθώς πραγματοποίησε μία από τις καλύτερες εμφανίσεις του με τα Κιτρινόμαυρα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι παίκτες της ΑΕΚ, άκουσαν γαλλικά από τους φίλους του Φωστήρα, καθώς όλα τους έφταιγαν, με τον Πεταυράκη να έχει την τιμητική του.