Ο Α.Ο. Τράχωνες αντίπαλος της ΑΕΚ

Ο Α.Ο. Τράχωνες κέρδισε την άνοδο για τη Β' Εθνική, όπου θα συμμετέχει στον όμιλο της ΑΕΚ.

Με γκολ στο 97ο λεπτό του αγώνα, ο Α.Ο. Τράχωνες πέτυχε επική ανατροπή σε ματς θρίλερ με τον Ατσαλένιο, κατακτώντας τη νίκη με 3-2 και παράλληλα την άνοδο για τη Β’ Εθνική! Εκεί όπου θα βρεθεί αντίπαλος με την ΑΕΚ, καθώς η ομάδα του Αλίμου θα συμμετέχει στο Νότιο Όμιλο μαζί με την Ένωση.

Οι Τράχωνες βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 56ο λεπτό, όταν ο Χαλκιαδάκης με σουτ έδωσε το προβάδισμα στον Ατσαλένιο, αλλά δέκα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με πέναλτι του Σαπαλίδη. Ο Ατσαλένιος στο 70’ μπήκε και πάλι μπροστά στο σκορ (2-1) με γκολ του Μπουτσάκη και από εκεί ξεκίνησε η αντεπίθεση της ομάδας του Αλίμου.

Στο 86’ ο Σαγανάς πέτυχε ο Σαγανάς και στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων και πάλι ο Σαπαλίδης διαμόρφωσε το τελικό 3-2, δίνοντας μια τεράστιας σημασίας νίκη στην ομάδα του.

Αξίζει να τονίσουμε ότι με νίκη o Ατσαλένιος με νίκη θα κέρδιζε την άνοδο, ενώ σε περίπτωση ισοπαλίας, ωφελημένος θα έβγαινε ο Πανελευσινιακός, που θα ανέβαινε εκείνος στη Β’ Εθνική.