Στην μάχη σήμερα Γαλλία και Αργεντινή

Τα ματς της ημέρας: Ελβετία - Ισημερινός (19:00, ΝΕΡΙΤ Sports, HD), Γαλλία - Ονδούρα (22:00, ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD), Αργεντινή - Βοσνία (22:00, ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

Δύο μεγάλα φαβορί ρίχονται στη μάχη του Μουντιάλ σήμερα, καθώς Αργεντίνοι και Γάλλοι κάνουν το ντεμπούτο τους, απέναντι σε δύο υποδεέστερες -τυπικά- ομάδες. 

Η ώρα της Γαλλίας έφτασε για το φετινό Μουντιάλ, που κάνει τη δική της πρεμιέρα απόψε κόντρα στην αδύναμη Ονδούρα, σε ένα θεωρητικά εύκολο ματς – αν και μετά τη μεγάλη νίκη της Κόστα Ρίκα επί της Ουρουγουάης, τίποτα δεν θεωρείται δεδομένο ούτε σε αυτό το Μουντιάλ. Ο αγώνας ξεκινά στις 10 το βράδυ (ώρα Ελλάδος) και μεταδίδεται απευεθείας από τη ΝΕΡΙΤ και τη ΝΕΡΙΤ HD.

Η μεγάλη Αργεντινή αντιμετωπίζει στη 1 τα ξημερώματα την Βοσνία και καλείται με το καλημέρα του 6ου ομίλου να δείξει τα… δόντια της για τους υψηλούς στόχους που έχει σε αυτό το Μουντιάλ και που φυσικά φτάνουν μέχρι την κορυφή της διοργάνωσης. Πολλά θα εξαρτηθούν για αυτό από την κατάσταση στην οποία θα βρεθεί το μεγάλο… αστέρι της ομάδας Λιονέλ Μέσι, ο οποίος μάλιστα έδωσε την υπόσχεσή του ότι θα είναι καλύτερος απ’ ό,τι όλη τη σεζόν με την Μπαρτσελόνα.

Στο τρίτο παιχνίδι της ημέρας στη Βραζιλία, η Ελβετία αντιμετωπίζει τον Ισημερινό στις 7 το απόγευμα (ΝΕΡΙΤ Sports). 


Αναλυτικά, ολόκληρο το πρόγραμμα του Παγκοσμίου Κυπέλλου:
 
Κυριακή 15 Ιουνίου

19:00 – 20:45 ΕΛΒΕΤΙΑ – ΕΚΟΥΑΔΟΡ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
22:00 – 23:45 ΓΑΛΛΙΑ – ΟΝΔΟΥΡΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
01:00 – 02:45 ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ – ΒΟΣΝΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

Δευτέρα 16 Ιουνίου

19:00 – 20:45 ΓΕΡΜΑΝΙΑ – ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
22:00 – 23:45 ΙΡΑΝ – ΝΙΓΗΡΙΑ
01:00 – 02:45 ΓΚΑΝΑ – ΗΠΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

Τρίτη 17 Ιουνίου

19:00 – 20:45 ΒΕΛΓΙΟ – ΑΛΓΕΡΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
22:00 – 23:45 ΒΡΑΖΙΛΙΑ – ΜΕΞΙΚΟ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
01:00 – 02:45 ΡΩΣΙΑ – ΚΟΡΕΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

Τετάρτη 18 Ιουνίου

19:00 – 20:45 ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ – ΟΛΛΑΝΔΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
22:00 – 23:45 ΙΣΠΑΝΙΑ – ΧΙΛΗ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
01:00 – 02:45 ΚΑΜΕΡΟΥΝ – ΚΡΟΑΤΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

Πέμπτη 19 Ιουνίου

19:00 – 20:45 ΚΟΛΟΜΒΙΑ – ΑΚΤΗ ΕΛΕΦΑΝΤΟΣΤΟΥ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
22:00 – 23:45 ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ – ΑΓΓΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
01:00 – 02:45 ΙΑΠΩΝΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

Παρασκευή 20 Ιουνίου

19:00 – 20:45 ΙΤΑΛΙΑ – ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
22:00 – 23:45 ΕΛΒΕΤΙΑ – ΓΑΛΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
01:00 – 02:45 ΟΝΔΟΥΡΑ – ΕΚΟΥΑΔΟΡ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

Σάββατο 21 Ιουνίου

19:00 – 20:45 ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ – ΙΡΑΝ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
22:00 – 23:45 ΓΕΡΜΑΝΙΑ – ΓΚΑΝΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
01:00 – 02:45 ΝΙΓΗΡΙΑ – ΒΟΣΝΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

Κυριακή 22 Ιουνίου

19:00 – 20:45 ΒΕΛΓΙΟ – ΡΩΣΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
22:00 – 23:45 ΚΟΡΕΑ – ΑΛΓΕΡΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
01:00 – 02:45 ΗΠΑ – ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

Δευτέρα 23 Ιουνίου

19:00 – 20:45 ΟΛΛΑΝΔΙΑ – ΧΙΛΗ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
21:00 – 22:30 ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ – ΙΣΠΑΝΙΑ (σε μαγνητοσκόπηση)
23:00 – 00:45 ΚΑΜΕΡΟΥΝ – ΒΡΑΖΙΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
01:00 – 02:30 ΚΡΟΑΤΙΑ – ΜΕΞΙΚΟ (σε μαγνητοσκόπηση)

Τρίτη 24 Ιουνίου

19:00 – 20:45 ΙΤΑΛΙΑ – ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
21:00 – 22:30 ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ – ΑΓΓΛΙΑ (σε μαγνητοσκόπηση)
23:00 – 00:45 ΕΛΛΑΔΑ – ΑΚΤΗ ΕΛΕΦΑΝΤΟΣΤΟΥ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
02:00 – 03:45 ΙΑΠΩΝΙΑ – ΚΟΛΟΜΒΙΑ (σε μαγνητοσκόπηση)

Τετάρτη 25 Ιουνίου

19:00 – 20:45 ΝΙΓΗΡΙΑ – ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
21:00 – 22:30 ΒΟΣΝΙΑ – ΙΡΑΝ (σε μαγνητοσκόπηση)
23:00 – 00:45 ΕΚΟΥΑΔΟΡ – ΓΑΛΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
01:00 – 02:30 ΟΝΔΟΥΡΑ – ΕΛΒΕΤΙΑ (σε μαγνητοσκόπηση)

Πέμπτη 26 Ιουνίου

19:00 – 20:45 ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ – ΓΚΑΝΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
21:00 – 22:30 ΗΠΑ – ΓΕΡΜΑΝΙΑ (σε μαγνητοσκόπηση)
23:00 – 00:45 ΚΟΡΕΑ – ΒΕΛΓΙΟ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
01:00 – 02:30 ΑΛΓΕΡΙΑ – ΡΩΣΙΑ (σε μαγνητοσκόπηση)

Σάββατο 28 Ιουνίου

19:00 – 20:45 Νοκ άουτ αγώνας για τους «16» (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
23:00 – 00:45 Νοκ άουτ αγώνας για τους «16»

Κυριακή 29 Ιουνίου

19:00 – 20:45 Νοκ άουτ αγώνας για τους «16»
23:00 – 00:45 Νοκ άουτ αγώνας για τους «16»

Δευτέρα 30 Ιουνίου

19:00 – 20:45 Νοκ άουτ αγώνας για τους «16»
23:00 – 00:45 Νοκ άουτ αγώνας για τους «16»

Τρίτη 1 Ιουλίου

19:00 – 20:45 Νοκ άουτ αγώνας για τους «16»
23:00 – 00:45 Νοκ άουτ αγώνας για τους «16»

Παρασκευή 4 Ιουλίου

19:00 – 20:45 Προημιτελικός
23:00 – 00:45 Προημιτελικός

Σάββατο 5 Ιουλίου

19:00 – 20:45 Προημιτελικός
23:00 – 00:45 Προημιτελικός

Τρίτη 8 Ιουλίου

23:00 – 00:45 Ημιτελικός

Τετάρτη 9 Ιουλίου

23:00 – 00:45 Ημιτελικός

Σάββατο 12 Ιουλίου

23:00 – 00:45 Μικρός τελικός

Κυριακή 13 Ιουλίου

22:00 – 23:45 Τελικός